Suplementacja

LekiW utrzymaniu dobrego zdrowia i sprawności stawów dużą rolę odgrywa odpowiedni , aktywny tryb życia, właściwy sposób odżywiania oraz odpowiednia suplementacja.

Dlaczego kolagen?

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej, jest bardzo odporny na rozciąganie i ściskanie i dlatego stanowi główny składnik ścięgien czy tkanek chrząstki.

Jaki kolagen wybrać?

W organizmie człowieka kolagen występuje w wielu tkankach i różni się budową w zależności od ich funkcji. Wyodrębniono kilka rodzajów kolagenu.

Kolagen typu II znajduje się w chrząstkach stawowych, jest ich najważniejszym składnikiem białkowym – stanowi około 60% suchej masy.

Najlepiej wybrać kolagen typu II ponieważ dominuje w chrząstce stawowej, jest naturalnie występującym w naszych stawach.

Czy ilość kolagenu typu II ma znaczenie?

Nie, jeśli jest to natywny kolagen typu II to ilość nie ma większego znaczenia.
Badania kliniczne sugerują, że już dawka 2,5 mg/dziennie kolagenu natywnego II typu wykazuje działanie biologiczne. Wynika to z mechanizmu działania – indukcji tolerancji układu immunologicznego. A więc już bardzo małe dawki rzędu 2,5 mg/dziennie wykazują działanie.

© 2014 Novascon

Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa.

 

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000281519, posiadająca NIP: 5252394165, REGON: 140950606, kapitał zakładowy: 100.000,00zł